Pomoc w inwestowaniu środków

Deklaracja zgodności www.bisnode.pl/firma/?id=1837823&nazwa=ARGIP_SP_Z_O_O

Chociaż Warszawska Giełda Papierów Wartościowych istnieje stosunkowo niedługo, w porównaniu do innych tego typu organizmów w Londynie, Nowym Jorku czy Tokio, to udział obywateli w obrocie finansowym stale rośnie. Chociaż daleko nam do USA, gdzie ludzie masowo inwestują wszystkie swoje oszczędności, samodzielnie czy poprzez fundusz inwestycyjny w giełdę, to jednak z roku na rok wygląda to lepiej. Polacy są dzisiaj świadomi, że powinni odkładać także i swoje środki na oprocentowane lokaty czy fundusze właśnie po to, aby nie martwić się o wysokość emerytury na starość.

Ta uzależniona jest zbyt mocno od indeksów ekonomicznych państwa i za dwadzieścia lat mogą być o połowę mniejsze niż dzisiaj. Granie własnymi pieniędzmi na rynkach pomaga zniwelować to ryzyko. Ponieważ w wielu przypadkach ludzie grają swoimi oszczędnościami, boją się nadmierne ryzyka, które kojarzy się z giełdą, więc chętnie wybierają bezpieczne bankowe lokaty.

Te jednak dają bardzo mizerny zysk, w porównaniu chociażby do funduszów operujących na rynku surowców. Ropa naftowa czy gaz oraz surowce kopalne, regularnie się kurczą. Jest ich na świecie coraz mniej, a ludzie oraz przemysł potrzebuje ich coraz bardziej – z roku na rok, bez względu na drobne wahania ceny, surowce te muszą więc być coraz droższe.

Ten trend jest widoczny szczególnie wtedy, gdy na wykresy ceny ropy naftowej i innych popularnych surowców spojrzymy w perspektywie dekady. Chociaż małe i większe wahania zdarzają się zawsze w zależności od globalnej koniunktury, to inwestor gotowy spokojnie poczekać pięć do dziesięciu lat, zainkasuje bardzo konkretny zysk..